Laptopy do gier

Zakup laptopa nie jest wcale małym wydatkiem. Im lepszego chcemy mieć tego laptopa, tym więcej musimy na niego wydać. Taki „wydatek” jest szczególnie bolesny wtedy, kiedy mowa o laptopie gamingowym. Te jednostki są, jakby nie patrzeć drogie. Dlatego też jasne jest, że trzeba wybrać je mądrze.

Jaki powinien być laptop do gier?

Ogólnie rzecz biorąc laptopy gamingowe to jedne z najlepszych jednostek, jakie w ogóle można kupić. Gry są wymagające w stosunku do urządzeń, dlatego też nie dziwi fakt, że konieczne jest wybranie takiej opcji, jaka sprawdzi się najlepiej i jaka będzie w stanie „pociągnąć” daną grę. Z pewnością koniecznie trzeba kłaść nacisk na procesor, ekran, kartę graficzną i ilość RAM-u.

  • Procesor – im lepszy będzie procesor, tym więcej da nam w grze. Z pewnością nie pogramy sobie na dwurdzeniowym procesorze o bardzo niskim taktowaniu. Do gier trzeba czegoś mocniejszego i najlepiej, żeby było to urządzenie Core i5 lub i7 albo jedna z jednostek AMD, np. AMD Ryzen, która jest ostatnio tak popularna.
  • Pamięć RAM – im więcej pamięci RAM, tym lepiej dla laptopa gamingowego. Takie minimum to z pewnością 4 GB, ale w większości przypadków zaleca się, by RAM-u było przynajmniej 8 GB, by notebook mógł działać sprawnie i szybko.
  • Karta graficzna – od jakości i rodzaju karty graficznej zależy, czy laptopa będzie można nazwać gamingowym. Dobry laptop musi być wyposażony w dedykowaną kartę graficzną o wysokich parametrach, bo tylko taka będzie w stanie zagwarantować dobrą jakość gry. Wiadomo, że dobra karta generuje także wyższą cenę laptopa, jednakże w przypadku jednostek gamingowych jest to konieczne.
  • Ekran – jakość ekranu ma ogromny wpływ na to, jaki będzie dany laptop. Laptop dla gracza powinien mieć ekran przynajmniej FULL HD, bo dzisiaj jest to taki standard. Ponadto warto celować w ekrany LED, czyli takie, które podświetlane są LED-owymi lampkami na całej powierzchni. Takie podświetlenie daje najlepsze efekty i dzięki takiemu podświetleniu możesz mniej męczyć swój wzrok. Dodatkowo konieczne jest, by matryca Twojego laptopa do grania była matowa, bo ta błyszcząca nie da Ci komfortowo pograć w każdych warunkach.

Ile wydać na laptopa do gier?

Ceny laptopów do gier są zróżnicowane. Jedne notebooki można kupić za 4 tysiące złotych. Na inne natomiast trzeba wydać nawet 10 tysięcy złotych. Takie ceny uzależnione są przede wszystkim od obecności bardzo dobrych jakościowo podzespołów. Im te podzespoły lepsze, tym gra jest przyjemniejsza, a co za tym idzie, tym też efekty z tej gry są znacznie lepsze. Takim pewniakiem jest, że nie możesz kupić laptopa taniej, niż za pięć tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz